x

ALTIN VE PIRLANTA ÜRÜNLERİN KULLANIM KOŞULLARI

 1. Ürünlerinizi rutubetsiz yerlerde özenle muhafaza ediniz.
 2. Ürünlerinizi kullanmadığınız zamanlarda bırakıldığı yerlerde sürtünme, çizilme, ezilme ve bulunduğu yerlerden düşerek, zarar görmelerini engellemek için ürünlerle birlikte sizlere verilen özel kutularında saklayınız.
 3. Ürünleriniz, kimyasal özelliklerinden ötürü çok sert olmadığı için 18, 21 ve 22 ayar ürünler fiziki darbelere karşı çok hassastır. Bu yüzden ürünleri günlük kullanımlarınız da dikkatli kullanmanız gereklidir.
 4. Ürünlerinizi temizlik ve spor yaparken, yüzme havuzlarında, denize ve duşa girerken mutlaka çıkartınız. Aksi takdirde ürününüz farklı kimyasallara maruz kalacağı için, ürünlerinizde matlaşma, kararma, çizik ve parlaklık kayıpları oluşur. Bu tür günlük kullanımlarda darbelere maruz kalma ihtimalleri oluşacağı için taşlı ürünlerde, taş düşme problemleri ve ürünlerin şekillerinde bozulmalar yaşarsınız.
 5. Ürünlerinizi, ürünlerde lekelenme, yıpranma ve renk değişmelerine yol açabilecek parfüm, saç spreyi, krem, losyon, deterjan ve sabun gibi malzemelerden uzak tutunuz. Altın ve gümüş ürünlerin üretim şekli, (tubig, şarnel) borudan yapılmış ise ( yüzük, kolye ucu, küpe, bileklik, gerdanlık) günlük kullanımlarına ve saklama koşullarına çok dikkat edilmesi, gereklidir. Aksi takdirde bu ürünlerin içleri boş olarak üretildikleri için fiziki darbeler sonucunda ürünlerin geometrik şekilleri çok hızlı bir şekilde bozulur. Ürünlerin üzerinde ezilme, kırılma ve kopmalar çok kolay bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden ürünleri kullanmadığınız zamanlarda, ürünlerle sizlere verilmiş olan kutularında saklayınız.
 6. Üretim şekli borudan yapılmış ürünleri uyurken kullanmayınız. Aksi takdirde ürünlerde ezilme, kopma ve kırılma problemleri yaşayabilirsiniz. Elmas ürünleri kesinlikle su, parfüm, kolonya vb. kimyasallarla temasından uzak tutunuz.
 7. Pırlantalı, altın ve gümüş ürünlerinizi çamaşır suyu, parlatıcı ve diğer ağartıcı kimyasallar ile kesinlikle temizlemeyiniz.
 8. Pırlanta, altın ve gümüş taşlı ürünlerin herhangi bir darbede veya kullanım hatasından dolayı yaşanan taş düşmesi durumlarında HOŞHANLI mağazalarına gidip bakımını yaptırabilirsiniz.
 9. Ürünleriniz yanlış kullanım sonucu hasar görmüş veya kimyasal maddelerle temas sonucu deforme olmuş ürünler garanti kapsamı dışında tutulacaktır.
 10. Taşlı ürünlerin düşmemesi için oje, yapıştırıcı vb. ürünler kullanıldığında altın ve taşın yapısı bozulacaktır. Kesinlikle bu tarz kimyasallar kullanmayınız.
 11. Taşlı ürün sıcak sudan soğuk suya girdiğinde, taş yüzeyinde çatlamalar ve kırılmalar meydana gelmektedir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamanız için ürününüze hassas davranmanızı tavsiye etmekteyiz.
 12.  
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.